Захоронення

У липні 2018 року полігон підприємства «Екостайл» отримав ліцензію на право провадження господарської діяльності з захоронення побутових відходів.
Згідно з постановою НКРЕКП від 04 квітня 2017 року № 467 про затвердження ліцензійних умов на право провадження господарської діяльності з захоронення побутових відходів ліцензіат повинен забезпечити наступні технологічні вимоги:

  • Земельна ділянка, об’єкти, споруди, засоби механізації, призначені для захоронення побутових відходів
  • Виробничо-технічна база, необхідна для експлуатації об’єктів, споруд, засобів механізації, призначених для захоронення побутових відходів
  • Дотримуватися показників якості надання послуг з захоронення побутових відходів
  • Окремий облік прийнятих побутових відходів, промислових відходів IV класу небезпеки, інших відходів
  • Контроль за станом підземних вод, водойм, атмосферного повітря, ґрунтів і рослин, шумовим забрудненням в зоні можливого негативного впливу місця провадження діяльності
  • Приймати на захоронення побутові відходи (крім рідких побутових відходів та небезпечних відходів у складі побутових відходів), залишок побутових відходів після їх перероблення; приймати промислові відходи IV класу небезпеки лише для використання як ізолювального матеріалу
  • Не приймати побутові відходи, якщо вони змішані з іншими видами відходів
  • Провадити зволоження полігону у пожежонебезпечні періоди.

Наразі полігон експлуатується згідно ліцензійних умов. За нормами законодавства, мешканці, на території яких здійснює діяльність ліцензійоване підприємство, захищені від небажаного негативного впливу полігону.

Тверді побутові відходи від домогосподарств не одразу підлягають захороненню. Побутові відходи, потрапляючи на полігон, відсортовують на “сухі” фракції, що підлягають вторинній переробці. Натомість органічні відходи підприємство успішно використовує для виробництва біогумусу – органічного добрива.

Компанія знайшла й апробувала ефективний спосіб його утворення — вермікомпостування — переробка органічних відходів каліфорнійськими черв’яками. Цей вид компосту є одним з найефективніших засобів підвищення родючості сільськогосподарських ґрунтів.

Роботу над проектом розпочали ще два роки тому, облаштувавши на території міського полігону чотири спеціальних буртів, куди відбирали лише органічні відходи, листя, дрібні гілки (їх компанія приймала на сміттєзвалище безкоштовно). Однією з головних біологічних особливостей каліфорнійських черв’яків є наявність в них особливих знезаражувальних ферментів. Внесення біогумусу в ґрунт нормалізує розвиток властивих здоровому ґрунті мікробних асоціацій. Він перевершує гній і компости за вмістом гумусу в 4-8 разів.

Ми переконані, виробництво біогумусу — єдиний спосіб швидкого відновлення величезних площ українських полів, отруєних аміачною водою та іншими шкідливими для ґрунту хімічними добривами і пестицидами.

Для удосконалення технології захоронення відходів, згідно стандартів ISO, ТОВ «Екостайл» збільшило щільність ущільнення сміття з 0,25-0,8 тон/м.куб за допомогою компактора. Це дозволило подовжити термін експлуатації сміттєзвалища на 15 років. В Україні захоронення відходів за допомогою такого компактора використовують лише в Києві, а віднедавна й у Кропивницькому.