Контролюючі органи чинять екологічне рейдерство

Дії екоіспекції та прокуратури – не що інше, як екологічне рейдерство. Компанія «Екостайл» взяла в експлуатацію міське сміттєзвалище лише у 2018 році, коли воно було повністю непридатне для експлуатації, і від якого страждали мешканці всього міста, і особливо Завадівки, через постійне горіння, задимлення і розповсюдження сміття. За майже чотири роки діяльності компанії, сміттєзвалищу вдалося продовжити життя на десятки років. Ми закупили спецтехніку і зменшили площу експлуатації з 18 до 4 га. Встановили систему дегазації для перетворення небезпечного метану в біогаз – пробурили вже 52 свердловини. Налагодили роботу сортувальної лінії у цілодобовому режимі. Облаштовали відстійники для збору фільтрату з тіла полігону, що попереджає забруднення підземних вод. І який, в свою чергу, відкачуємо для поливу тіла сміттєзвалища, як передбачено правилами експлуатації. Це невід’ємний процес утрамбовки тіла сміттєзвалища і поверхневий процес, який унеможливлює прониканню у підземні води.

Сміттєзвалище хаотично і неконтрольовано накопичувало відходи з 1953 року. І лише за 4 роки «Екостайлу» вдалося вивести його в десятку лідерів серед полігонів в Україні, які дотримуються правил експлуатації.

Керівництво компанії досі не ознайомлене з кримінальною справою, в рамках якої, начебто, і проведено якесь розслідування, а публічні виступи представників державної екологічної інспекції Придніпровського округу мають відверто упереджений характер. Більше того, ТОВ «Екостайл» не отримало жодного офіційного листа чи звернення, які б попереджали або інформували про перевірку чи порушення. Одразу кримінальна справа, миттєва судова ухвала і демонстративне силове вторгнення на територію полігону в той час, коли доступ до нього відкритий з усіх боків. Ніяких зразків підземних вод ніхто з представників прокуратури, слідчих чи інших залучених спеціалістів не брали і офіційні висновки прокуратури про масштаби забруднення не мають під собою жодних доказових підстав, оскільки ні на території сміттєзвалища, ні поряд з ним немає свердловин для забору зразків підземних вод. Дії представників Державної екологічної інспекції Придніпровського округу та Кропивницької окружної прокуратури носять показовий, статистичний характер і немають нічого спільного з діями, направленими на збереження екології. Це тиск на приватну компанію і спосіб яскраво відзвітувати про свою «діяльність» вищому керівництву. І це в той час, коли Кіровоградська ОДА заявляє про наявність в області 402 незаконних сміттєзвалищ, які експлуатується за відсутності будь-яких офіційних документів, спричиняючи видиму шкоду і загрозу не лише екології, а й здоров’ю населення області.